Zaloguj się

Ja czytam

Dyskusyjne kluby edukacyjne

Biblioteka Ja czytam! stale się powiększa

W zeszłym roku szkolnym nasza biblioteka liczyła 24 książki. Czy w tym roku uda nam się podwoić tę liczbę? Propozycji książkowych na nowy rok szkolny mamy coraz więcej. Nie nadążamy z ich dodawaniem!

Z nowych pozycji dla edukacji wczesnoszkolnej polecamy szczególnie Róże w garażu Agnieszki Tyszki oraz Miłość czy chciwość Elżbiety Zubrzyckiej.

  • Miłość czy chciwość

Książeczka jest pełnym humoru opowiadaniem dla dzieci, dzięki któremu pociechy zrozumieją, że o wartości człowieka świadczą jego cechy wewnętrzne, a nie przedmioty, którymi się otacza. Dwóm chłopcom bliźniakom codzienne życie dostarcza zabawy, wielu przygód i wrażeń. Stają się coraz bardziej samodzielni, wkraczają w „wielki świat”, który budzi ich obawy i niepokój. 

  • Róże w garażu

Wakacje na działce mogą być nudne - zwłaszcza, że inni w tym czasie wypoczywają gdzieś nad morzem albo w Grecji. I co tu robić, gdy wokół tylko las, gromada znużonych dzieciaków i stado czarnych kotów snujących się po okolicy? Takie pytanie zadają sobie bohaterowie opartej na prawdziwych zdarzeniach historii Agnieszki Tyszki.

Dla szkół podstawowych przygotowaliśmy fragmenty książek Marek – chłopiec, który miał marzenia Elżbiety Zubrzyckiej oraz Koniki z Szumińskich Łąk Agnieszki Tyszki.

  • Marek – chłopiec, który miał marzenia

Jakim dzieckiem był wielki podróżnik? Czy różnił się od rówieśników? Co popchnęło go ku kolejnym wyprawom i spowodowało, że wciąż sprawdza granice ludzkiej wytrzymałości? 
Marek Kamiński z werwą i humorem opowiada o swoim codziennym życiu w domu i szkole oraz o przygodach, jakie go spotkały, kiedy wychowywał się w niewielkim mieście, Połczynie Zdroju. 

  • Koniki z Szumińskich Łąk

Stajnia w Szuminie to niezwykłe miejsce. Tutaj kucyki i koniki każdej maści znajdą spokojną przystań i oddanych przyjaciół. Zajrzyj do Szumińskich Łąk! Do położonego wśród pięknych łąk Szumina sprowadza się nowa dziewczynka Paulina. Tęskni za swoim ukochanym kucykiem walijskim Rokim. 

Własny pokój Barbary Ciwoniuk to niezwykle ciekawa propozycja dla uczniów gimnazjum. Z kolei dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych przygotowaliśmy pełne inspiracji wiersze Julii Hartwig i Józefa Barana, a także fragmenty książki Ziemowita Szczerka Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian.

  • Własny pokój

Przemoc w szkole, konflikty rodzinne, przyjaźnie i rozstania to problemy poruszane w świetnie napisanej powieści Barbary Ciwoniuk dla nastolatków. Zach jest wrażliwym, spokojnym chłopakiem, który musi zmierzyć się z trudnymi sytuacjami życiowymi zarówno w domu, jak i w szkole. 

  • Zapisane

„Zapisane", ostatni tomik poezji Julii Hartwig, ukazał się drukiem w roku 92. urodzin autorki. Przynosi refleksyjne strofy o przemijaniu - ujęte w białych wierszach czy drobnych prozach poetyckich zapisy ulotnych wspomnień, choć i chwil nie tak dawno minionych. 

  • Taniec z ziemią

Tomik wierszy Józefa Barana, zawierający w większości nowe, niepublikowane w książkach wiersze, powstałe w latach 2001-2006, który to okres ze względu na chorobę poety okazał się dla jego życia i twórczości momentem przełomowym.

  • Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian

Opowieść o polskich „plecakowcach” wyjeżdżających na Wschód w poszukiwaniu „hardkoru” i przygody. Głównym celem ich wędrówek jest Ukraina, którą przemierzają pociągami, rozklekotanymi autobusami i marszrutkami, magazynując historie, które sprzedają następnie – po odpowiednim „podrasowaniu” – żądnym podobnych treści rodakom.

Zapraszamy do naszej biblioteki! 


Dodaj własny komentarz:

 


02.12.2015 20:17, lenka napisał:

Jej ja bym chciała pracować w tak wspaniałej bibliotece i czytać piękne rytmiczne nauczalne czegoś. książki

Liczba komentarzy: 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj ×