Zaloguj się

Ja czytam

Dyskusyjne kluby edukacyjne

Kampania społeczna Ja czytam!

Największe edukacyjne wydarzenie tego roku – kampania społeczna Ja czytam! – oficjalnie się rozpoczyna. Za jej początek uznajemy inaugurację strony internetowej, która będzie centrum całego przedsięwzięcia.

Ja czytam! adresujemy do wszystkich nauczycieli na każdym etapie edukacji. Nadrzędnym celem kampanii jest rozwijanie kompetencji czytania, co MEN uznaje za kluczowe zadanie szkoły. Kompetencja czytania jest niezbędna na wszystkich przedmiotach, dlatego do społeczności Ja czytam! zapraszamy wszystkich nauczycieli.

Kampania Ja czytam! pozwala realizować zadania konieczne w sposób niekonwencjonalny i nieschematyczny, czyli poprzez Dyskusyjne Kluby Edukacyjne.

Na stronie www.jaczytam.pl nauczyciele będą mogli się zapoznać z ideą kampanii: po co to robimy, dla kogo, wreszcie co chcemy osiągnąć. Jednak przede wszystkim będzie to bank konkretnych i praktycznych informacji i wskazówek:

1)      jak dołączyć do społeczności Ja czytam! – ZAPISY BĘDĄ MOŻLIWE JUŻ OD 5 LUTEGO

2)      jak założyć w swojej szkole Dyskusyjny Klub Edukacyjny – to naprawdę proste!

3)      w jaki sposób można zamówić i otrzymać wszystkie przygotowane przez nas materiały,

4)      jak, w prosty, a jednak ciekawy i innowacyjny sposób, realizować w swojej szkole ideę Ja czytam! krok po kroku

Oddzielna sekcja DLA UCZNIÓW ma za zadanie umożliwić im dostęp do starannie dobranych fragmentów książek i tekstów popularnonaukowych, będących integralną częścią Ja czytam! Właśnie tutaj każdy można pobrać odpowiedni fragment całkowicie bezpłatnie i przygotować się na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego Ja czytam!

Wraz ze stroną www.jaczytam.pl rusza seria konferencji dla nauczycieli, inaugurujących całą kampanię. Warto dodać, że konferencji innych niż wszystkie – jak całe Ja czytam! Będziemy m.in. w Krakowie, Warszawie, Poznaniu i Trójmieście. Wszędzie w niezwykłych, sprzyjających spotkaniom miejscach. Wszędzie będzie książkowo, inspirująco, smacznie, a także filmowo.

Łam schematy - wyrusz już dziś w drogę, która zaprowadzi Ciebie i Twoich uczniów do nowych odkryć, nowych przeżyć – do rozwoju. Niech mapą na tej drodze będzie www.jaczytam.pl


Dodaj własny komentarz:

 


02.04.2015 08:42, amanda napisał:

ja uważam ze co do tej kapani to bardzo dobry pomysł sama jestem molem ksiązkaowym i lubie duzo czytac wiec uwazam ze ten pomyś jest dobrym rozwozywanem ze młodzi chwytali za ksiązki

Liczba komentarzy: 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj ×