Zaloguj się

Ja czytam

Dyskusyjne kluby edukacyjne

Nakręć się na DKE!

Twoja przygoda z Ja czytam! zaczęła się już parę miesięcy temu. Na pewno masz swoje refleksje, spostrzeżenia i plany związane z działaniem DKE. Podziel się tymi doświadczeniami z innymi kursantami!

Zapraszamy do udziału w ostatnim, praktycznym module kursu Animator edukacji II stopnia, w którym będziesz mieć okazję wykazać się zdobytymi umiejętnościami. Szczególnie przydadzą się wskazówki Przemysława Staronia na temat wystąpień publicznych. Twoim zadaniem jest przygotowanie prezentacji w postaci materiału filmowego na temat: „Co nam dał udział w kampanii Ja czytam!?”. Celem prezentacji jest przekonanie innych nauczycieli i uczniów do organizacji Dyskusyjnych Klubów Edukacyjnych.

A teraz szczegóły:

Krok 1. Przemyśl, co udział w kampanii Ja czytam! dał Tobie, uczniom, szkole. Porozmawiaj o tym z uczestnikami DKE, z innymi nauczycielami, a może też z dyrektorem szkoły.

 Jak przygotować wypowiedź? Proponujemy kilka pomocniczych pytań:

  • Co zdecydowało, że wzięliście udział w kampanii?
  • Co zachęciło uczniów do udziału w DKE?
  • Jakie trudności wystąpiły i jak je pokonaliście?
  • Co was najbardziej cieszy podczas spotkań DKE?
  • Jakie schematy łamiecie?
  • Co się zmieniło w Waszej szkole, odkąd działa DKE?

 

Krok 2. Stwórz scenariusz wystąpienia. Pamiętaj, że jesteś pierwszoplanowym aktorem tego filmu, ale do udziału możesz zaprosić też uczniów lub innych nauczycieli. Forma filmu może być dowolna – wywiad, wypowiedź prosto do kamery, a może kulisy spotkania DKE…

 

Krok 3. Nagraj film. Nie powinien być dłuższy niż 6 minut.

 

Krok 4. Prześlij film do 7 marca w wiadomości prywatnej do naszego profilu na Facebooku. Zalecany format to MP4 lub MOV, rozmiar pliku nie powinien przekraczać 2 GB.   

 

W marcu zaprosimy Cię na wyjątkowe spotkanie on-line z Przemysławem Staroniem, który opowie o mocnych i słabych stronach wystąpień. Zdradzi też kilka nowych sztuczek, które spowodują, że Twoje wystąpienia będą porywające.

Dla autorów pięciu najlepszych filmów czeka nagroda – bezpłatny egzamin kończący kurs Animator edukacji II stopnia! Jednocześnie przypominamy o zapisach na egzamin – ze zgłoszeniami ruszamy 8 marca!

Terminy egzaminu to: 18–20 i 25–27 marca oraz 1–3 i 8–10 kwietnia 2016.

Czekamy na Wasze filmy!

Aktualizacja:

W odpowiedzi na Wasze pytania – jeśli napotkacie jakiekolwiek problemy z nagraniem materiału filmowego, proponujemy stworzenie w zamian prezentacji (może być w formie pisemnej, prezentacji w programie PowerPoint lub innej, dowolnej formie).

Najważniejszym punktem jest wyrażenie Waszych refleksji na temat: „Co nam dał udział w kampanii Ja czytam!?” oraz pomysł na przekonanie innych nauczycieli i uczniów do organizacji Dyskusyjnych Klubów Edukacyjnych.

Liczymy na Waszą kreatywność!


Dodaj własny komentarz:

 


21.03.2016 08:14, Ja czytam! napisał:

Pani Anno! Odpowiedź znajdzie Pani na swoim profilu na Kursy.operon.pl :)
Jeśli nie brała Pani udziału w praktycznym module, nadal może Pani przystąpić do egzaminu, do czego serdecznie zachęcamy!

20.03.2016 19:54, Anna napisał:

Minęło sporo czasu. Może ktoś odpowiedzieć, czy bez modułu praktycznego można przystąpić do egzaminu? Gdzie znajdę odpowiedź?

17.02.2016 21:34, Iwona napisał:

Popieram przedmówców. Moja szkoła jest w trakcie projektu "Szkoła Dobrego Wychowania". Mamy masę pracy. Do tego dochodzą rekolekcje. Nie mam kiedy i czym nakręcić filmu. Poza tym prowadzenie DKE sprawia mi i dzieciom przyjemność, ale kręcenie filmów niestety nie. Nie jest to moja mocna strona. Publikacja filmu na FB też nie jest dobrym pomysłem. Muszę mieć odpowiednie zgody. Nie ma na to czasu. Ostatni moduł powinien rozpocząć się już w grudniu. Teraz jesteśmy też zajęci problemem braku pierwszych klas i rozmowami z rodzicami. Chyba ktoś nie ma pojęcia o pracy szkoły.

17.02.2016 19:27, Dorota napisał:

Jestem w trakcie ferii i będą trudności z nakręcaniem filmu. Popieram przedmówców - czy jest to zadanie obowiązkowe -wcześniej nie było mowy o filmie, a termin podania informacji o takiej formie jest 2 tygodnie - w tym ferie, zostaje 5 dni. Zadam to samo pytanie co pan Krzysztof - Czy można przystąpić do egzaminu bez prezentacji filmowej? Sprawy techniczne nie są moją mocną stroną i nie widzę potrzeby publikowania filmu na FB - może alternatywą będzie wykonanie zwykłej prezentacji? Pozdrawiam

17.02.2016 19:10, Anna napisał:

Właśnie zaczęliśmy ferie... Odpoczywamy :) . Będą trudności z nakręceniem filmu. Moje pytanie jest takie samo jak Pana Krzysztofa, czy zadanie odnośnie prezentacji filmowej jest obowiązkowe? Pozdrawiam. Anna

17.02.2016 18:21, Krzysztof napisał:

Witam! Jest bardzo mało czasu na przygotowanie prezentacji filmowej. Ja pracuję w Liceum dla Dorosłych i wykonanie tego zadania będzie dla mnie trudne. Czy można przystąpić do egzaminu bez prezentacji filmowej. Pozdrawiam krzysztof

Liczba komentarzy: 6

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj ×