Zaloguj się

Ja czytam

Dyskusyjne kluby edukacyjne

Niespodzianka filmowa

Telewizja Polska udostępniła kampanii Ja czytam! świetny materiał edukacyjny, który uczy zasad skutecznej komunikacji. Jest to zestaw filmów Retoryka poranna, czyli poradnik nie tylko językowy, do których scenariusze napisali Aneta Załazińska i Michał Rusinek. Materiał jest adresowany do młodzieży gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. A sami autorzy zadedykowali go, używając słów Benedykta Chmielowskiego, pochodzących z pierwszej polskiej encyklopedii: „Mądrym dla memoriału, idiotom dla nauki, politykom dla praktyki, melancholikom dla rozrywki”.  

Retoryka poranna... to zestaw 14 filmów animowanych, które doskonale urozmaicą spotkania Dyskusyjnych Klubów Edukacyjnych. Proponujemy wybrać najbardziej interesujące dla uczestników klubu i zaczynać każde spotkanie od projekcji filmu i dyskusji na jego temat. Filmy są krótkie i zabawne. Świetnie przełamią pierwsze lody, a co najważniejsze – będą doskonałą nauką skutecznej komunikacji.

Zapraszamy do obejrzenia filmów z serii Retoryka poranna... 


Dodaj własny komentarz:

 


08.10.2015 08:57, Ja czytam! napisał:

Pani Moniko, filmiki były dostępne w zeszłym roku szkolnym. Niestety, w tym roku nie planujemy publikowania ich. W zamian zapraszamy do zapoznania się z filmami Akademii Dokumentalnej (w zakładce Ja oglądam!).

06.10.2015 13:40, Monika napisał:

Gdzie można pobrać ten zestaw 14 filmików "Retoryki porannej"?

15.09.2015 08:35, Sylwia napisał:

Czy na tej stronie dostępne będą pozostałe filmy z tej serii, czy tylko jeden?

18.06.2015 15:44, Elżbieta napisał:

Początkowo na tej stronie można było skorzystać z krótkich filmów animowanych pt. "Retoryka poranna, czyli poradnik nie tylko językowy", do których scenariusze napisali Aneta Załazińska i Michał Rusinek. Koniec roku to dobry czas na luźniejsze, ciekawe lekcje, podczas których można by je wykorzystać do ciekawych dyskusji. Czy można gdzieś z nich skorzystać, czy tylko ja nie potrafię ich znaleźć?

30.03.2015 08:35, Wiktoria Jankowska napisał:

W mojej szkole od początku roku szkolnego w bibliotece szkolnej założyliśmy klub moli książkowych.Omawiamy różne książki i polecamy je czytelnikom naszej szkoły.W mojej szkole od pół roku pomagające osoby są przyjaciółmi biblioteki.:)

11.03.2015 19:23, magda napisał:

FAJNE

11.03.2015 10:59, Dorota napisał:

Świetne filmiki i komentarz Pana Rusinka Na pewno wykorzystam je w swojej pracy. Z uczniami będę mogła rozgrywać scenki , które pokarzą jak można postąpić w określonej sytuacji , ale przede wszystkim podpowiedzą jak odpowiadać , jak mówić i jakie wysuwać wnioski - zapytania , bo z tym uczniowie maja największy problem.

07.03.2015 16:51, Zosia napisał:

Bardzo dobry pomysł, pomocne w pracy nauczyciela, na pewno wykorzystam.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj ×