Zaloguj się

Ja czytam

Dyskusyjne kluby edukacyjne

Podręcznikowe zestawy inspiracji już dostępne!

Materiały i pomoce wykorzystywane w ścieżkach Ja czytam! przygotowywane są specjalnie dla naszych nauczycieli – dopasowane do przedmiotów, poziomów nauczania, zainteresowań uczniów biorących udział w spotkaniach DKE.

Podręcznikowy Zestaw Inspiracji to podręczniki do różnych przedmiotów i specjalnie do nich przygotowane zadania, karty pracy, porady dla nauczycieli oraz teksty źródłowe. Można je stosować podczas spotkań DKE, ale również na lekcjach.

Wszystkie materiały łączą się z podstawą programową. Korzystanie z nich jest więc nie tylko urozmaiceniem lekcji, umożliwia też realizację założonego programu nauczania.

Zadania angażują uczniów do działania, co pozwala wzmocnić w nich przekonanie, że czytanie to nie tylko szkolny obowiązek, lecz także przyjemność i niezawodny sposób na zrozumienie otaczającego nas świata, innych ludzi i samych siebie. Czytanie to sprawdzony sposób na rozwój – odkrywanie swojej osobowości, poszerzanie horyzontów i budowanie opinii. Sam udział w zadaniach sprzyja nawiązywaniu i rozwijaniu relacji pomiędzy uczniami – uczestnikami dyskusji i angażującymi się we wspólne projekty, oraz pomiędzy uczniami a nauczycielem.

Jak korzystać z Podręcznikowego Zestawu Inspiracji?

  1. Wybierz z listy kampanię Ja czytam!, poziom kształcenia i ścieżkę tematyczną.
  2. Wybierz zadanie z listy i pobierz jego treść.  
  3. Zapoznaj się z fragmentami podręczników przydatnymi do wykonania zadania.
  4. Jeśli tego wymaga zadanie, pobierz załączniki (karty pracy dla uczniów i materiały dodatkowe).

UWAGA! Materiały dostępne są wyłącznie po zalogowaniu w Multitece.


Dodaj własny komentarz:

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj ×