Zaloguj się

Ja czytam

Dyskusyjne kluby edukacyjne

Smok, zagadka fizyczna, Portugalia... Już w Ja czytam!

W tym tygodniu przedstawiamy nowości dla każdego – zarówno do czytania, jak i oglądania!

Dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej przygotowaliśmy fragmenty opowieści o… najprawdziwszym smoku! Żyje on w Krakowie u rodziny Fisiów, a na imię ma Pompon. „Pompon. Wszystko naraz” dostępny jest w ścieżkach: bezpieczeństwo, różnice, granice i przyjaźń/miłość.

Uczniowie szkoły podstawowej zapoznają się z Miziołkiem, ich rówieśnikiem przeżywającym niesamowite przygody. Fragmenty książki „Dynastia Miziołków” dopasowaliśmy do ścieżek: bezpieczeństwo, przyjaźń/miłość i różnice.

Jeśli Państwa podopieczni chcieliby przekraczać granice wyobraźni – nasza propozycja „Ciepło – zimno. Zagadka Fahrenheita” Anny Czerwińskiej-Rydel doskonale sprawdzi się w roli przewodnika po świecie nauki, marzeń i historii…

Licealistom przypadnie do gustu „Samotność Portugalczyka” – fragment, który pozwoli im poznać zupełnie inną kulturę. Jesteśmy pewni, że większość klubowiczów chętnie sięgnie po całą lekturę, a warto!

Ale nie tylko książki królują w tym tygodniu.

Możemy pochwalić się również krótkimi filmami z autorami – wprowadzenie do ścieżek zapewnili nam: Monika Marin (dla gimnazjów) i Agnieszka Tyszka i Joanna Olech (dla szkół podstawowych i edukacji wczesnoszkolnej).

Zapraszamy!


Dodaj własny komentarz:

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj ×