Zaloguj się

Ja czytam

Dyskusyjne kluby edukacyjne

Róże w garażu

Agnieszka Tyszka

Wakacje na działce mogą być nudne - zwłaszcza, że inni w tym czasie wypoczywają gdzieś nad morzem albo w Grecji. I co tu robić, gdy wokół tylko las, gromada znużonych dzieciaków i stado czarnych kotów snujących się po okolicy? Takie pytanie zadają sobie bohaterowie opartej na prawdziwych zdarzeniach historii Agnieszki Tyszki.

Dwie rodziny, każda mająca po troje dzieci, spędzają wakacje na odludziu. Z szóstką swych pociech są tylko dwie mamy, przyjaciółki z czasów szkolnych. Jest tu zawiedziona i znużona Karolina, korespondująca esemesowo z koleżanką ze szkoły. Jest Joasia, która interesuje się przyrodą i wszędzie zabiera specjalistyczny sprzęt do badań. Jest Jula, która hoduje w krzakach niewidzialne tygrysy. Jest Michał, bawiący się w detektywa z Nowego Jorku. Jest Aga, hodująca w kieliszku Owadka. I jest wreszcie dwuletni Lolo, który zajmuje się… No właśnie - tym, czym zajmują się chłopcy w jego wieku.

Cała historia opowiedziana została z sześciu różnych punktów widzenia, każdy bowiem widział wydarzenia na swój sposób, zależnie od wieku, płci, wcześniejszych doświadczeń. Tajemniczy mieszkaniec garażu okazał się… całkiem sympatyczną starszą panią. Czarownica może być miłą osobą, jeśli tylko pozwolimy jej się przedstawić i opowiedzieć o sobie.

Książka dzięki swej wielogłosowości jest niezwykle interesująca. Młody czytelnik może utożsamiać się z jednym z ulubionych bohaterów i razem z nim rozwiązywać zagadkę.

ŚCIEŻKA: RÓŻNICE

ŚCIEŻKA: ZMIANA/PRZEMIANA

Pobierz książkę Róże w garażu

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj ×