Zaloguj się

Ja czytam

Dyskusyjne kluby edukacyjne

Przyjaciele Ja czytam!

Elżbieta Zubrzycka

doktor psychologii, założycielka Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego. Autorka wielu książek pomagających rodzicom w wychowaniu, a dzieciom w przygotowaniu do radzenia sobie w codziennym życiu.
Nie da się poznać tego wszystkiego, co świat nam proponuje, nawet w najlepszym domu i najlepszej szkole. W tym mogą pomóc właśnie dobrze dobrane książki.

Dorota Combrzyńska-Nogala

polonistka, pedagog, autorka książek obyczajowych dla dorosłych, a także dla dzieci. Jej książka „Bezsenność Jutki” była nominowana do nagrody Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku.

Zofia Beszczyńska

autorka literatury fantastycznej, poetka, tłumaczka literatury francuskiej. Laureatka Medalu Polskiej Sekcji IBBY w 2013 roku. Stworzyła wiele książek dla dzieci i młodzieży, w tym również tomik wierszy. 

Barbara Ciwoniuk

autorka powieści dla dzieci i młodzieży. W swoich książkach porusza problematykę, z jaką na co dzień borykają się młodzi ludzie: samotność, niepełnosprawność, konflikty z rówieśnikami i dorosłymi. 
Podniesienie umiejętności czytania i dialogu, dyskutowania o przeczytanych tekstach wśród młodzieży to piękna sprawa. Potrzebę dyskusji u młodych dostrzegam od dawna podczas spotkań autorskich. Dzięki nim poznałam fantastycznych bibliotekarzy i nauczycieli, którzy na pewno poprą akcję „Ja czytam”.

Olga Sawicka

aktorka teatralna, reżyser dubbingu, współscenarzystka seriali telewizyjnych. Współautorka powieści „Oro”, która zdobyła nominację do Książki Roku 2012. 
Wiadomym i oczywistym jest, że do czytania trzeba zachęcać. Nieczęsto się to czyni w domach, dlatego wspaniale, że zabrało się za to Wydawnictwo i to z takim wszechstronnym i interesującym planem. Trudna i ciekawa droga przed nami!

Rafał Kosik

pisarz, publicysta, scenarzysta i grafik. Największą popularność przyniósł mu cykl powieści „Felix, Net i Nika”, na podstawie którego powstał film pełnometrażowy. 

Magdalena Kozłowska

humanistka z natury, ścisły umysł z wykształcenia. Jej karta tarota to wieża, dlatego też jest powołana do uświadamiania innym ludziom, jak własnym postępowaniem niszczą swoje życie. Pracuje jako specjalista do spraw bezpieczeństwa.
Akcja Ja czytam! jest bliska mojemu sercu, gdyż uważam, że książka jest jak cały świat, który mam w kieszeni. To bogactwo, którym chętnie dzielę się z innymi.

Aneta Załazińska

językoznawca, adiunkt w Zakładzie Teorii Komunikacji Uniwersytetu Jagiellońskiego, współautorka „Co ty mówisz?! Magia słów, czyli retoryka dla dzieci”.

Małgorzata Rożyńska

autorka książek dla dzieci i rodziców, wiceprzewodnicząca Polskiego Towarzystwa Dysleksji. Jej bajki terapeutyczne z Bratkiem cieszą się ogromną popularnością. Pomysłodawczyni kącików czytelniczych „Poczytaj Bratkowi”.
Jestem zachwycona ideą „Ja czytam”, bo nie wyobrażam sobie funkcjonowania człowieka we współczesnym świecie bez umiejętności czytania, bez umiejętności korzystania z książek. Czytanie łączy, więc kampania ta staje się inspiracją do wielu wspólnych rozmów na tematy ważne dla dzieci i młodzieży. Daje możliwość pokazania podobieństw między bohaterami książkowymi i problemami dzieci. To ważne, by uczniowie poczuli nieskończoność, jaką oferują im książki.

Krzysztof Mierzejewski

autor książek historycznych, społecznych, obyczajowych. Miłośnik historii, szczególnie bliskie jest mu średniowiecze oraz okres Polski szlacheckiej.
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj ×