Zaloguj się

Ja czytam

Dyskusyjne kluby edukacyjne

Przyjaciele Ja czytam!

Monika Marin

pisarka, dziennikarka, motocyklistka, podróżniczka, kierowca wyścigowy. Jej książka Kroniki Saltamontes. Ucieczka z mroku znalazła się na liście lektur TOP 100 Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Barbara Kosmowska

absolwentka filologii polskiej, pracuje jako adiunktka w Akademii Pomorskiej w Słupsku. Autorka książek dla dzieci i dorosłych. Laureatka pierwszej nagrody w konkursie „Dziennik polskiej Bridget Jones” za Teren prywatny; jej książka Buba była nominowana do nagrody Polskiej Sekcji IBBY „Książka Roku 2003”.

Józef Baran

poeta, dziennikarz, debiutował w 1969 roku na łamach tygodnika „Życie Literackie”. Jego wiersze są publikowane w antologiach krajowych i zagranicznych, tłumaczone były m.in. na języki: angielski, rosyjski, niemiecki, czeski, szwedzki. Laureat Nagrody Królewskiego Miasta Krakowa. (Źródło zdjęcia: Wikimedia Commons)

Ziemowit Szczerek

dziennikarz, pisarz, tłumacz. Współpracuje m.in. z czasopismem „Polityka”. Jego książka Przyjdzie Mordor i nas zje była nominowana do Nagrody Literackiej Nike 2014. (Autor zdjęcia: Rafał Komorowski)

Jacek Hugo-Bader

dziennikarz i reportażysta, związany z „Gazetą Wyborczą”. Laureat nagród Grand Press i Bursztynowego Motyla. Jego książka Biała gorączka była nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia. (Autor zdjęcia: Radek Kołakowski)

Julia Hartwig

poetka, tłumaczka literatury pięknej, eseistka. W 2015 roku Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przyznał jej tytuł doktora honoris causa. Laureatka wielu nagród, m.in. Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej. (Autor zdjęcia: Mariusz Kubik)

Witold Szabłowski

absolwent politologii na Uniwersytecie Warszawskim, dziennikarz. Otrzymał m.in. Nagrodę Dziennikarską Parlamentu Europejskiego za reportaż Dziś przypłyną tu dwa trupy. (Autor zdjęcia: Rafał Komorowski)

Iza Klementowska

dziennikarka, reporterka, publikowała m.in. w „Dużym Formacie”, „Wysokich Obcasach”, „Machinie”. Jej zbiór reportaży Samotność Portugalczyka została nominowana do Nagrody im. Teresy Torańskiej.

Marcin Wicha

grafik, pisarz, autor książek dla dzieci. Jego teksty ukazały się m.in. w „Tygodniku Powszechnym”, „Autoportrecie”, współpracuje z „Gazetą Wyborczą” i „Charakterami”.  

Sylwia Chutnik

pisarka, działaczka społeczna, kulturoznawczyni. Trzykrotnie otrzymała nominację do Nagrody Literackiej Nike. Zadebiutowała w 2008 roku powieścią Kieszonkowy atlas kobiet.
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj ×